Poetna stranica 16.04.2024.  23:18
Nastup kadeta na 7. državnom prvenstvu u plivanju perajama

29.04.2006. u Sisku je održano 7. kadetsko prvenstvo Hrvatske u plivanju perajama. Kadeti DŠV „Šoderice“ nastupili su prvi puta na takvom natjecanju i pokazali da Šoderica ima buduænost. Na natjecanju je nastupilo 7 èlanova Šoderice i svi su se vratili okiæeni medaljama.
Veæ prva utrka je pokazala da nisu bili uzaludni treninzi i pripreme za to natjecanje. Na 50  metara prvo mjesto osvojio je Karlo Fodor, Dominik Ðurð bio je 4, Ivan Èubriæ 6, a Marin Podrug je u kategoriji mlaðih kadeta osvojio 6. mjesto. U istoj disciplini, Renata Lonèariæ je osvojila je 4. mjesto.U disciplini 800 metara Alen Milek osvojio je 2. mjesto.U disciplini 200 metara , Marko Vrbek bio je 9., dok je u kategoriji mlaðih kadeta Marin Podrug osvojio 4. mjesto. U disciplini 4 X 100 metara, Ranata Lonèariæ je plivala u mješovitoj ekipi s djevojèicama iz varaždinske „ Drave“ gdje su osvojile prvo mjesto , kao i u štafeti 4 X 50 metara. I naši deèki u sastavu Karlo Fodor, Dominik Ðurð, Ivan Èubriæ i Alen Milek su uvjerljivo osvojili 1. mjesto u disciplinama 4 X 100 i 4 X 50 metara, dok je ekipa u sastavu Dominik Ðurð,Marko Vrbek, Ivan Èubriæ i Marin Podrug osvojila drugo mjesto u disciplini 4 X 200 metara. U disciplini 100 metara, Renata Lonèariæ je osvojila 2. mjesto, a kod kadeta je Karlo Fodor bio 3., a Alen Milek 4. Sad mlade èlanove Šoderice oèekuju pripreme za natjecanja za kup Hrvatske u Daljinskom plivanju perajama i za državno prvenstvo u daljinskom plivanju perajama, koje æe biti održano na Šoderici 17. 06. te za tradicionalni Podravski triatlon, koji æe biti održan 10. 06.

Autor: Božidar Flis, 03.05.2006.