Poetna stranica 19.04.2024.  11:47
3. utrka kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama
I treæa ovogodišnja utrka Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama, koja je održana  07.07. u Sisku, pokazala je da su natjecatlji Šoderice trenutno najjaèi hrvatski klub, posebno što se podmlatka tièe. Natjecanje je održano na Kupi, koja je zbok porasta vodostaja bila prilièno neèista.Dužina staze je bila 800 metara za mlaðe kadete i kadete i 3000 metara za mlaðe juniore, juniore i seniore.
Za ekipu Šoderice su nastupili: Glorija Markaè,Ines Kolarek, Magdalena  Njemeèek, Dragica Kramariæ, Dominik Ðurð, Ivan Èubriæ,Karlo Kocijan, Marin Podrug, Domagoj Perokoviæ i Marcel Šestak, Nikola Lukaèin, Marko Podrug, Alen Milek  i Karlo Fodor.
U utrci kadeta, Dominik Ðurð je uvjerljivo osvojio prvo mjesto, drugi je Aviroviæ Matija iz Drave, treæi Èubriæ Ivan, 4. Karlo Kocijan, i 5. Marin Podrug, svi iz Šoderice.
U kategoriji mlaðih kadeta, Domagoj Perokoviæ je osvojio 2. mjesto.Kod kadetkinja, Glorija Markaè je osvojila 3. mjesto ,a u kategoriji mlaðih kadetkinja, Ines Kolarek je bila 2., Magdalena Njemeèek 3. U kategiriji juniora, sva mjesta na postolju su zauzeli koprivnièki natjecatelji. Nikola Lukaèin je bio 1., Karlo Fodor 2., Alen Milek 3. i  Marko Podrug 4.
Slijedeæe subote æe biti održana 4. utrka kupa i to opet na Kupi, ali ovaj puta U Karlovcu. Ekipa marljivo trenira i oèekujemo ponovo dobre vijesti, tim više što æe se ekipi pridružiti i Vlado Šoštariæ , koji se je vratio s europskog juniorskog prvenstva u plivanju perajama.

Autor: Božidar Flis, 10.07.2007.