Poetna stranica 28.03.2024.  22:44
4. utrka kupa RH u daljinskom plivanju perajama

U Karlovcu je 14. 07. održana 4. utrka kupa Hrvatske u Daljinskom plivanju perajama. Po toploj i mirnoj Kupi, plivaèi perajama su plivali na stazama od  800 m i 3 kilometra. Koprivnièki plivaèi, iako u nešto manjem broju nego na proteklim utrkama, ponovo su ostvarili odliène rezultate, a Dominik Ðurð je dvije utrke prije kraja potvrdio i ukupno prvo mjesto u Kupu Hrvatske za 2007. u kadegoriji kadeta.
Na stazi od 800 metara, za Šodericu su plivali: Glorija Markaè, Ines  Kolarek, Magdalena Njemeèek, Dominik Ðurð, Ivan Èubriæ, Karlo Kocijan i Marin Podrug. Glorija Markaè je u kategoriji kadetkinja osvojila èetvrto mjesto, Ines Kolarek je u kategoriji mlaðih kadetkinja bilatreæa, a Magdalena Njemeèek šesta.
Kod  kadeta, koprivnièke nade su doslovno pomele konkurenciju. Dominik Ðurð je bio prvi, Ivan Èubriæ drugi, Karlo Kocijan treæi i Marin Podrug peti.
Na duljoj stazi za Šodericu su plivali juniori Vladimir Šoštariæ, koji je osvojio drugo mjesto i  Nikola Lukaèin koji  je bio peti  i mlaði juniori  - Alen Milek sa osvojenim drugim mjestom, Karlo Fodor s treæim i Marko Podrug, koji je završio na petom mjestu.  Mlade snage su izazvale i svog trenera, koji je , iako prvi meðu veteranima, ipak gledao u peraje svojih pulena.
Nakon Karlovca slijedi kraæa stanka, koju æe natjecatelji Šoderice iskoristiti za dodatno brušenje forme za slijedeæu utrku, koja æe biti održana 11. kolovoza u Medulinu

Autor: Božidar Flis, 17.07.2007.