Poetna stranica 20.04.2024.  04:55
Finale kupa Hrvatske u “ Brzo i vješto “
Natjecanja u podvodnim vještinama, poznata su veæ godinama. Vrlo su zanimljiva i roniocimai promatraèima, ali im je mana to što se njima ne mogu baviti mlaði dobni uzrasti zbog neposjedovanja ronilaèkih kategorija. Da bi omoguæili i djeci ronilaèka natjecanja, ronilaèki klub “Sisak “ je prije 6 godina izmislio disciplinu , koju su nazvali “ Brzo i vješto”, gdje natjecatelji moraju svladati stazu dužine 100 metara , na kojoj moraju izvršiti niz zadataka na i pod vodom. Nakon što su se natjecanja 5 godina održavala jednom godišnje i nakon što su djeca jako dobro prihvatila novo natjecanje, Hrvatski ronilaèki savez je donio odluku da se od ove godine natjecanja u brzo i vješto održavaju po kup sustavu. Ove godine su održana tri natjecanja. Prvo u Koprivnici, drugo u Varaždinu i treæe, finalno u Sisku. Odaziv mladih èlanova ronilaèkih klubova je bio izvanredan, tako da su po masovnosti uveliko premašili broj starijih natjecatelja.
Mladi èlanovi DŠV “ Šoderice” , marljivo su trenirali za ovo natjecanje, kako bi opravdali ulogu favorita, koju su stekli na prethodne dvije utrke. Natjecanje se je odvijalo u èetiri uzrasne kategorije u muškoj i ženskoj konkurenciji. U dvije kvalifikacijske utrke, èlanovi Šoderice uspjeli su izboriti finala u svim kategorijama u kojima su imali predstavnike.
Tako je u kategoriji juniorki Barbara Martinušiæ osvojila 3. mjesto, a Vladimir Šoštariæ je u kategoriji juniora osvojio 1. mjesto. U kategoriji mlaðih juniora , i Katarina Rodek i Alen Milek su osvojili prva mjesta. Marko Podrug je u istoj kategotiji osvojio 4., a Filip Rapaiæ 5. mjesto. U kategoriji kadeta, kod djevojèica je Adela Marinelli osvojila 3., Glorija Markaè 5. i Renata Lonèariæ 7. mjesto. Kod djeèaka prvo mjesto je osvojio Karlo Kocijan, drugi je bio Dominik Ðurð, peti Ivan Èubriæ i 11. Marin Podrug. Kod mlaðih kadeta, Ines Kolarek zauzela je 6. mjesto dok je Dominik Dediæ osvojio 2. mjesto.
U plasmanu ekipa, koprivnièki deèki uvjerljivo su prvi, a ženska ekipa je druga. U poretku klubova “ Šoderica” je prva.

Odliènim plasmanima na finalnoj utrci, koprivnièki mladi ronioci ostvarili su i odliène rezultate u ukupnom poretku kupa. Tako je u konkurenciji juniora Barbara Martinušiæ osvojila 3., a Vladimir Šoštariæ 2. mjesto. Kod mlaðih juniora , Katarina Rodek je 1. , a Viktorija Tomaz 6. Kod muških, Alen  Milek je osvojio 2.,Marko Podrug  5, Filip Rapaiæ 6, Karlo Fodor 7. i Marko Vrbek 11. mjesto. Kod kadetkinja, Glorija Markaè osvojila je 2., Adela Marinelli 4., Renata Lonèariæ 5.,Anja Sever 9.,Ema Šarec10 i Ivana Polanèec 12. mjesto. Kod kadeta, Karlo Kocijan je 1.Dominik Ðurð 3., Ivan Èubriæ 4.,Marin Podrug 8., i Karlo Ormuš 17.  Kod najmlaðih, mlaðih kadeta, Ines Kolarek osvojila je 5.,Magdalena Njemeèek ¸7, Roberta Marija Šunjiæ 8., te kod muških, Dominik Dediæ 3., Dorijan Dobriniæ 5.,Domagoj Perokoviæ 6.,Tomislav Horvat 10., Marcel Šestak 11.,Matija Brezenci 13., Filip Vrbaniæ 16., Antun Vrbaniæ 18.,Luka Baranašiæ 24. i  Krsto Jakupek 28,.
U plasmanu klubova, Šoderica je uvjerljivo osvojila prvo mjesto.

Autor: Božidar Flis, 27.11.2007.