Poetna stranica 20.04.2024.  07:54
8. državno prvenstvo RH u daljinskom plivanju perajama

11. i 12. lipnja, na jezeru Šoderica održano je 8. državno prvenstvo u daljinskom plivanju perajama, na kojem je nastupilo 85 natjecatelja iz 7 klubova. U subotu su na rasporedu bile pojedinaène utrke. Mlaði juniori, juniori i seniori su plivali 4 km, a mlaði kadeti i kadeti 2 km. Prekrasno vrijeme i relativno topla voda jezera Šoderica omoguæili su idealne uvjete za natjecatelje. U prvoj utrci, èlan RK Šoderica,  Dominik Ðurð je pomeo konkurenciju. Dionicu od 4 km je preplivao u vremenu 47:09. Drugo mjesto zauzeo je Matija Aviroviæ iz Drave,  s vremenom 48:13. Treæe mjesto osvojio je Marko Sremec iz Šoderice. U kategoriji mlaðih juniora, domaæini su potpuno dominirali, tako da je 1. mjesto osvojio Dorian Dobriniæ s vremenom 56:57, 2. mjesto pripalo je Marcelu Šestaku s vremenom 56:57, dok je treæi bio Luka Ðurð s 59:19.
Kod žena Pobjednica je Sanja Gigoviæ iz KPA 3. maj s vremenom48:17, druga je bila Lea Ikiæ iz Mladosti iz Medulina s vremenom 50:33, a treæe mjesto osvojila je Monika Radakoviæ iz KPA Drava s vremenom 58:41. Kod mlaðih juniorki 1. mjesto pripalo je domaæoj natjecateljki Ines Kolarek s vremenom1:03:06, druga je bila Ana Jerkoviæ iz PD Mladost u vremenu 1:03:09, a treæa mjesto je osvojila njena klupska kolegica Valerija Kirac u vremenu 1:05:14.
Na kraæoj dionici, u kategoriji kadeta, pobjednik je Igor Žagar, dok su se od drugog do 6. mjesta plasirali domaæi : Jakov Gatariæ, Fran Maroševac,Lovro Maroševac, Petar Kukec i Borna Ostriž. Kod kadetkinja, prva èetiri mjesta zauzele su domaæe djevojèice: Lucija Šimèiæ, Elena Vrabelj, Anabella Pleskalt i Ivona Kolarek. KOd mlaðih kadeta pobjednik je Mihael Šestak iz RK Šoderica, ispred varaždinaca Mihe Španiæa i Renea Kelemena. 4. i 5. mjesto takoðer su osvojili domaæi Leonardo Gašpariæ i Ivan Trešæec. Kod mlaðih kadetkinja, prvo mjesto osvojila je Medulinka Ana Milièeviæ, a iza nje su se plasirale domaæe natjecateljice Nera Ðurkan Vuliæ, Franka Fletko i Ramona Ostriž.
U nedjelju su bile održane štafetne utrke, gdje su oni veæi plivali èetiri puta po 3 km, a mali èetiri puta po 500 m. Domaæi su se malopreviše potrošili slaveæi dobre rezultate od pojedinaènih utrka, tako da su zauzeli treæe mjesto iza drugoplasiranog Geronima i vrlo raspoloženih i nabrijanih Dravaša. Kod žena najbolje su bile djevojke iz Geronima, druge domaæe plivaèice a treæe djevojke Drave iz Varaždina.
U kadetrskoj konkurenciji , prvo i treæe mjesto zauzele su štafete Šoderice, izmeðu kojih su se smjestili mali plivaèi Drave. Kod djevojèica, cure iz Šoderice nisu imale konkurenciju, tako da su se borile protiv svojih muških kolega.  Naslov klupskih državnih prvaka ostao je kod domaæina, RK Šoderice, druga je KPA " DRava," , treæi RK Geronimo, èetvrti PD Mladost Medulin, peti KPA 3. Maj, šesti DPA " Mursa " Osijek i sedmi DPS " Zagreb".

Autor: Božidar Flis, 13.06.2011.